Faydalı Bilgiler


Awesome Image ”Bal kozmetik ürünlerde deriyi nemli tutmada ve kuruluğun önlenmesinde kullanılmaktadır. Doğal balın nazikçe saflaştırılmasıyla elde edilen bal ekstraktı kullanılmıştır. Oligosakkaritler, organik asitler, amino asitler ve mineraller bakımından zengindir, cilde nemlendirme ve bakım sağlayan NMF benzeri ve su çekme özelliklerine sahip ürün kullanılmıştır. Balın, saçlı deride görülen ve Seboreik Egzema veya diğer bir deyişle Bebeklerde Konak adını verdiğimiz kepeklenme, kaşıntı ve buna bağlı saç dökülmesinde artış görülen hastalarda yapılan çalışmaları da mevcuttur. Antioksidan, yaşlanma karşıtı, güneşten koruma antiseptik, yara iyileştirici doğal bir maddedir. Dermatolojik amaçlı olarak yüz yıkama ürünlerinde, cilt nemlendirici ve saç kremi gibi kozmetik formülasyonlarda kullanılmaktadır. Balın antioksidan özelliği olması nedeniyle de güneş ışınlarına bağlı olan DNA hasarını önleyebileceğini destekleyen bilimsel yayınlar vardır. Balın, asidik özelliği, çok sayıda enzim içermesi, anti-enflamatuar olması nedeniyle bebek bakım ürünleri, nemlendirici ve diğer kozmetik ürünlerde kullanıldığı bilinmektedir.

“Honey is used in cosmetic products to keep the skin moist and prevent dryness. Honey extract, obtained by gentle purification of natural honey, is used. Rich in oligosaccharides, organic acids, amino acids and minerals, NMF-like product that provides moisturizing and care for the skin and has water absorption properties. There are also studies of honey in patients with scalp skin and seborrheic eczema, or in other words, dandruff, itching and resulting increase in hair loss, which we call Konak in Babies. It is an antioxidant, anti-aging, sun protection antiseptic, wound-healing natural substance. For dermatological purposes, it is used in face wash products, skin moisturizer and cosmetic formulations such as conditioner. Due to the antioxidant properties of honey, there are scientific publications supporting that it can prevent DNA damage due to sunlight. Honey is known to be used in baby care products, moisturizers and other cosmetic products due to its acidic feature, containing many enzymes, and being anti-inflammatory.

Awesome Image Güçlü bir antioksidan özelliğine sahip oluşu ile cildi rahatlatıyor ve toksinlerden arındırıyor. Cildi yoğun şekilde nemlendirir. Saç diplerini güçlendirir.

With its powerful antioxidant properties, it relaxes the skin and purifies it from toxins. It intensely moisturizes the skin. It strengthens the hair roots.

Awesome Image İnsan ara metabolizmasında anahtar rol oynayan D-Pantotenik asidin (Vitamin B5) provitaminidir. B5 vitamini eksikliği birçok dermatolojik rahatsızlığa neden olabilir. Saç, cilt ve tırnakların güçlenmesini sağlar. Nemlendirici etkilidir. Saçlı deride de nemlendirici etki yaparak hassas saç derisini yatıştırır; doğal bir koruyucu ve nemlendirici film tabakası oluşturur. (Nemlendirici / koruyucu etki). Güçlü antioksidan etkilidir. Şampuan, losyon ve kremlerin içeriğinde bulunan Provitamin B5, saçlı deri ve saç kılını serbest radikallerin (güneş ışınları, sigara dumanı, hava kirliliği, egzoz dumanı) zararlı etkilerinden korur. (Anti-oksidan etki) Hasarlı, işlem görmüş cildi veya saçı onarır. (Yapılandırıcı ve güçlendirici etki) Saç kılının yapısında bulunan keratin sentezi için gerekli temel bir vitamindir. Uzun süre dayanan nemlendiricidir, saçı zarar görmekten korur, kalınlaştırır, matlığını ve parlaklığını düzeltir.

It is a provitamin of D-Pantothenic acid (Vitamin B5) that plays a key role in human intermediate metabolism. Vitamin B5 deficiency can cause many dermatological conditions. It provides strengthening of hair, skin and nails. It has moisturizing effect. It has a moisturizing effect on the scalp and soothes the sensitive scalp; It creates a natural protective and moisturizing film layer. (Moisturizing / protective effect). Strong antioxidant effect. Provitamin B5, contained in shampoos, lotions and creams, protects the scalp and hair from the harmful effects of free radicals (sun rays, cigarette smoke, air pollution, exhaust smoke). (Anti-oxidant effect) Repairs damaged, treated skin or hair. (Structuring and strengthening effect) It is an essential vitamin required for the synthesis of keratin in the structure of the hair. It is a long-lasting moisturizer, protects the hair from damage, thickens it, and improves its dullness and shine.
 


Awesome Image Yoğun bir nemlendirme ve cilt yumuşatma hissi yaratmak için insan derisinde de doğal olarak bulunan doğa bazlı bir lipit kullanır. % 100 doğal, yenilenebilir hammaddelerden türetilen ve COSMOS tarafından onaylanan koruyucu maddeler içermeyen, günümüzün çevreye duyarlı tüketicilerini hedefleyen bebek bakımı ve vücut yıkamaları için idealdir.

It uses a nature-based lipid naturally found in human skin to create an intense moisturizing and skin-softening sensation. It is ideal for baby care and body washes aimed at today's environmentally conscious consumers, free from preservatives derived from 100% natural, renewable raw materials and approved by COSMOS.

Awesome Image Hafif şampuanlar, cilt temizleyicileri ve banyo veya duş ürünlerinde kullanılır

Used in mild shampoos, skin cleansers and bath or shower products

Awesome Image Kozmetik O / W emülsiyonlarının hazırlanması için bir emülgatör ve / veya çözündürücüdür.

It is an emulsifier and / or solubilizer for the preparation of cosmetic O / W emulsions.

Awesome Image Hafif şampuanlar, duş ve banyo preparatları, yüz yıkama ve temizleme mendilleri gibi kişisel bakım temizleme preparatları için uygun bir anyonik yüzey aktif maddedir.

It is an anionic surfactant suitable for personal care cleansing preparations such as mild shampoos, shower and bath preparations, face wash and cleansing wipes.

Awesome Image Şampuanlar, duş ve banyo preparatları ve cilt temizleyicileri için uygun amfoterik bir yüzey aktif maddedir.

It is an amphoteric surfactant suitable for shampoos, shower and bath preparations and skin cleansers.

Awesome Image SC ve propandiolün içinde bir benzoik asit sinerjistik bir karışımını içeren bir geniş spektrumlu antimikrobik maddedir. Ecocert sertifikalıdır, bu da doğal kozmetik ürünlerinin korunması için idealdir. Gram pozitif ve gram negatif bakteri, maya ve küflere karşı aktivite sağlar.

It is a broad spectrum antimicrobial agent that contains a synergistic mixture of benzoic acid in SC and propanediol. It is Ecocert certified, making it ideal for preserving natural cosmetics. It provides activity against gram positive and gram negative bacteria, yeast and mold.

Awesome Image Yüzey aktif madde formülasyonları için oldukça verimli bir koyulaştırma maddesidir, özellikle düşük seviyelerde veya sülfat içeren veya sülfat yüzey aktif madde içermeyen koyulaştırması zor sistemler için uygundur.

It is a highly efficient thickening agent for surfactant formulations, especially suitable for difficult to thicken systems with low levels or containing sulfate or no sulphate surfactant.

Awesome Image Duş ve banyo preparatları, yüz temizleyicileri, sıvı sabunlar, şampuanlar ve temizlik bezleri gibi çeşitli kozmetik temizlik preparatları için uygun, iyonik olmayan bir yüzey aktif cismidir.

It is a non-ionic surfactant suitable for various cosmetic cleaning preparations such as shower and bath preparations, facial cleansers, liquid soaps, shampoos and cleansing wipes.

Awesome Image Polyquta 3000KC doğal selülozdan türetilmiştir ve saça mükemmel bakım etkisi sağlar. Berrak şampuanlar için formüle edilebilir.

Polyquta 3000KC is derived from natural cellulose and provides hair with an excellent conditioning effect. Can be formulated for clear shampoos.

Awesome Image

"Pudranın dünyada ilk kez, boya yapmak amacıyla eski Mısır’da M.Ö.4000-3500 yıllarında kullanıldığı biliniyor. Bu dönemde günümüzdeki haliyle olmasa da, pudra haline getirilen bakır tozundan elde edilen mavi-yeşil bir boya, makyaj malzemesi olarak üretildi. Yine bu yıllarda kına tozundan elde edilen bir diğer boyayı Mısır ve Mezopotamya’da kadınlar el ve ayaklarına sürdüler; Uzakdoğulu kadınlar da damarlarını boyadılar." "(...) M.Ö. 1500’lerde Çin ve Japon kadınları ciltlerini beyazlaştırmak için pirinç pudrası kullanmaya başladılar. Pirinç pudrası içerdiği nişastanın emiciliği ve örtme gücü sayesinde pürüzsüz bir cilt yaratması nedeniyle geçen yüzyıla kadar çok rağbet edilen bir ürün olarak Batılı kadınlar tarafından da kabul gördü ve makyaj malzemeleri arasında vazgeçilmez yerini aldı. Ancak pirinç nişantasının ciltteki gözenekleri tıkaması sonucu asırlar sonra kullanımı azaldı ve üretimine son verildi. "(...) Pürüzsüz ve beyaz bir cilde sahip olma modası Antik Yunan’da kadınların kurşun tozları ve tebeşir pudrası kullunımı ile sürdü. Roma da bu modaya uydu, hatta M.S.65’te İmparatoor Neron’un karısı Ppoppaea’nın yüzünü beyazlatmak için tebeşir pudrası kullandığı kayıtlara geçti. Romalı ünlü filozof Platus M.S. 100’de kadına bakışını ‘boyasız bir kadın tuzsuz bir yemeğe benzer’diyerek açıkladı. "(...) 17. yüzyılda İngiltere’de pudra kullanımı o derece önemsenmiştir ki, o dönemde İngiliz erkekleri ve kadınları ‘Powder rooms’ (Pudra odaları) adı verilen yerlerde toplanır; saçlarına, yüzlerine ve peruklarına pudra sürerlerdi. Bu eylem İngiltere’de o denli yer etmiştir ki, günümüzde de İngiliz kadınları makyaj tazeleme ihtiyacını giderdikleri mekan için aynı deyimi kullanırlar.


"It is known that powder was used for the first time in the world in ancient Egypt in 4000-3500 BC. In this period, a blue-green dye obtained from powdered copper powder was produced as a make-up material, though not in its present form. In those years, women in Egypt and Mesopotamia put another dye obtained from henna powder on their hands and feet; Far Eastern women also dyed their veins. "(...) In the 1500's BC, Chinese and Japanese women began to use rice powder to whiten their skin. Rice powder was a product that was very popular with Western women until the last century because of the absorbency and covering power of the starch it contains. However, as a result of the clogging of the pores of the skin, the use of brass waned and its production was discontinued after centuries. "(...) The fashion of having a smooth and white skin In ancient Greece, women used lead powders and Driven with the use of chalk powder. Rome followed this trend, and in 65 AD, it was recorded that Emperor Neron's wife Ppoppaea used chalk powder to whiten her face. The famous Roman philosopher Platus M.S. In 100 she explained her look at the woman as "a woman without paint is like a meal without salt". `` (...) In the 17th century, the use of powder was so important in England that at that time British men and women gathered in the so-called 'Powder rooms'; they applied powder to their hair, face and wigs. British women today use the same idiom for the place where they meet their need for make-up refreshes.

Awesome Image

Gliserincildin üst katmanına nemi çekerek kırışıklıkların görünümünü azaltmayı sağlar ve cildin yumuşak ve pürüzsüz görünmesini sağlar. Gliserin ayrıca yaşlanmayı yavaşlatmak için cilt fonksiyonunu iyileştirir.

Glycerin draws moisture to the upper layer of the skin, reducing the appearance of wrinkles and leaving the skin looking soft and smooth. Glycerin also improves skin function to slow down aging.


keyboard_arrow_up